Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Lokalizacja

 

Nasz sklep znajduje się 50 m od domu rodzinnego Świętego Jana Pawła II, za Bazyliką Ofiarowania NMP, tuż przy wejściu do zakrystii.


Wyświetl większą mapę

Tagi

Tag: wadowice

 • Historia firmy

       W roku 1948 przy ulicy Kościelnej 6 w Wadowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła ONMP, moja babcia Rozalia Leń przy naszym rodzinnym domu założyła sklep z dewocjonaliami pod nazwą „Sztuka Kościelna”. Jak się szczęśliwie okazało 30 lat później sklep, a zarazem mój dom rodzinny sąsiaduje także z domem papieskim. W bezpośrednim sąsiedztwie, w kamienicy nr 4 przy tej samej ulicy, urodził się bowiem  i wychowywał Karol Wojtyła. Miejsce to więc szczególne, tak jak historia powstania sklepu...

 • Moja Babcia - założycielka

       

       Założycielka, bo tak wypada o niej powiedzieć, Rozalia Leń z domu Nicieja urodziła się w 1909 roku. W 1934 roku wyszła za mąż za Karola Lenia, który aż do śmierci pełnił funkcję kościelnego przy parafii ONMP w Wadowicach. Babcia i Dziadek mieli pięcioro dzieci- Annę urodzoną w 1936, Andrzeja urodzonego dwa lata później, Helenę (Halinę) urodzoną w 1942 roku, Macieja urodzonego w 1945 roku i najmłodszą Rozalię moją mamę , następczynie babci urodzoną w 1950 roku.

   

   

   

   

 • Nasze stoisko

  W okresie wiosenno-letnim zapraszamy do naszego stoiska znajdującego sie przed sklepem przy ulicy Kościelnej 6 w Wadowicach. W ofercie duży wybór pamiątek z Wadowic, artykułów religijnych oraz gadżetów związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.  Zapraszamy w szczególności turystów i pielgrzymów odwiedzających rodzinne miasto Jana Pawła II, młodzież wybierającą się na ŚDM oraz mieszkańców naszego miasta.

 • O nas

 • Dodaj link do: