Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Lokalizacja

 

Nasz sklep znajduje się 50 m od domu rodzinnego Świętego Jana Pawła II, za Bazyliką Ofiarowania NMP, tuż przy wejściu do zakrystii.


Wyświetl większą mapę

O nas


Dewocjonalia Wadowice to niepowtarzalne miejsce. Usytuowany przy ul. Kościelnej 6 w Wadowicach zaledwie 50m od domu rodzinnego Jana Pawła II. Nieprzerwanie od 1948 roku, prowadzony przez nasza rodzinę jest prawdopodobnie najstarszym tego typu sklepem w Polsce.

 • Wadowice - miasto Karola Wojtyły

 • Historia firmy

       W roku 1948 przy ulicy Kościelnej 6 w Wadowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła ONMP, moja babcia Rozalia Leń przy naszym rodzinnym domu założyła sklep z dewocjonaliami pod nazwą „Sztuka Kościelna”. Jak się szczęśliwie okazało 30 lat później sklep, a zarazem mój dom rodzinny sąsiaduje także z domem papieskim. W bezpośrednim sąsiedztwie, w kamienicy nr 4 przy tej samej ulicy, urodził się bowiem  i wychowywał Karol Wojtyła. Miejsce to więc szczególne, tak jak historia powstania sklepu...

 • Moja Babcia - założycielka

       

       Założycielka, bo tak wypada o niej powiedzieć, Rozalia Leń z domu Nicieja urodziła się w 1909 roku. W 1934 roku wyszła za mąż za Karola Lenia, który aż do śmierci pełnił funkcję kościelnego przy parafii ONMP w Wadowicach. Babcia i Dziadek mieli pięcioro dzieci- Annę urodzoną w 1936, Andrzeja urodzonego dwa lata później, Helenę (Halinę) urodzoną w 1942 roku, Macieja urodzonego w 1945 roku i najmłodszą Rozalię moją mamę , następczynie babci urodzoną w 1950 roku.

   

   

   

   

 • Wadowice kiedyś i dziś

  Galeria zdjęć z Wadowic. Jak Wadowice wyglądały kiedyś, a jak wyglądają dzisiaj? 

 • Dodaj link do: