Masz pytanie?
Wyszukiwarka
Popularne produkty
  Lokalizacja

   

  Nasz sklep znajduje się 50 m od domu rodzinnego Świętego Jana Pawła II, za Bazyliką Ofiarowania NMP, tuż przy wejściu do zakrystii.


  Wyświetl większą mapę

  Szatki do Chrztu Świętego haftowane

  Przyjęcie tego sakramentu przez dziecko jest równoznaczne z oczyszczeniem go z grzechów i przyjęciem do wspólnoty chrześcijańskiej. Jedną z niezbędnych rzeczy, w jakie rodzice powinni być zaopatrzeni podczas ceremonii jest biała szatka do chrztu – symbol czystości, niewinności i powierzenia się Chrystusowi.

  W naszym sklepie znajdą Państwo te symboliczne nakrycia w formie półokrągłej pelerynki z delikatnym wycięciem lub kwadratowe w kształcie chusteczki. Te wykonane z bawełny lub delikatnej, szlachetnej satyny szatki do chrztu zdobimy różnymi haftami, m.in. wzorami gołębicy, aniołka lub krzyża w sercu. Chustki i pelerynki dekorujemy wykończeniami – białymi, bogato marszczonymi koronkami lub kwiatuszkami w delikatnych kolorach: różowym, białym lub błękitnym.

  Oferujemy Państwu szeroki wybór tych symbolicznych nakryć w cenach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Cena szatki do chrztu zależy od jej kształtu, zdobień oraz możliwego wyhaftowania imion dziecka, daty i miejsca przyjęcia sakramentu. Personalizacja pelerynki lub chusteczki sprawi, że będzie ona także piękną pamiątką z dnia, w którym dziecko zostało powierzone Jezusowi.

  Podczas Chrztu Świętego człowiek staje się przybranym dzieckiem Boga.

  "Stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatę" - brzmią słowa wypowiadane przez kapłana.

  Biała szatka symbolizuje czystość, niewinność oraz błogosławieństwo. Jest pamiątką na całe życie.

  Sortuj wg:
  • Dodaj link do: